Historijski uspjeh za mali grad na izvoru Vrbasa. MRK Sloga mogao bi klupske stranice historije uljepšati izlaskom na evropsku scenu. Naime, nakon proglašenja i zaključenja Premijer lige gdje je MRK Sloga zauzeo četvrto mjesto i samim tim izborilo nastup u EHF Challenge Cupu, rukovodstvo kluba iz Gornjeg Vakufa -Uskoplja poslalo je prijavu za ovo takmičenje .

S obzirom na tešku finansijsku situaciju u sportu, MRK Sloga se nada pomoći od Vlade SBK/KSB gdje bi izlaskom na evropsku scenu opravdali cijeli dosadašnji trud te predstavili ovaj kanton koji u poslijeratnom periodu nije imao ovakvu priliku za promociju i značaj sporta na najbolji mogući način.

U ponedjeljak rukovodstvo MRK Slga ugostit će i načelnik općine Gornji Vakuf Uskoplje, a očekivati je da uz podršku općine uključi se i ministarstvo kulture i sporta SBK/KSB.

https://sportsport.ba/